Organizacja Klubu Malucha

Godziny otwarcia:

Klub Malucha czynny jest przez cały rok od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 18:00 z wyjątkiem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy.

Pracujemy też w czasie wakacyjnym – oferujemy letnie tygodniowe bloki opieki.

W Wielki Piątek, Wigilię Bożego Narodzenia oraz Sylwestra Klub Malucha jest czynny w godzinach 7:00 – 13:30.

Plan dnia Klubu Malucha:

7:00-8:30Powitanie dzieci, zajęcia indywidualne w kącikach zainteresowań
 8:30-9:00I Śniadanie
 9:00-10:00Blok zajęć wychowawczo – dydaktycznych
 10:00-10:30II Śniadanie
 10:30-12:00Zajęcia: język angielski, rytmika, gordonki, gimnastyka dla smyka, zabawy w ogrodzie/spacer
 12:00-12:30Obiad (I i II danie)
 13:00-15:00Poobiednia drzemka
 15:00-15:30Podwieczorek
 15:30-16:30Zajęcia indywidualne lub grupowe
 16:30-18:00Zabawy dowolne w sali lub w ogródku (poszerzanie i zdobywanie wiadomości oraz doświadczeń podczas zabawy)

Toaleta i czynności pielęgnacyjne dzieci są powtarzane na bieżąco w ciągu całego dnia stosownie do indywidualnych potrzeb dzieci, tak aby zapewnić im jak najlepszy dobrostan.

Liczebność grup:

W naszym Klubie Malucha tworzymy niewielkie, kilkunastoosobowe grupy dostosowane do wielkości sal, którymi opiekuje się dwóch opiekunów.

W kontakcie:

Jesteśmy w stałym kontakcie (bezpośrednim, telefonicznym oraz e-mailowym) z rodzicami lub innymi osobami wyznaczonymi do opieki nad dziećmi. Na bieżąco informujemy o postępach dziecka, ewentualnych trudnościach i najlepszych rozwiązaniach. Organizujemy zebrania oraz dni otwarte. Cały czas jesteśmy też dostępni w sieci – nasz profil na Facebooku to przestrzeń dla rodziców, w którym zdajemy relacje z codziennego życia Klubu Malucha.

Zapisy:

Zapisy do Klubu Malucha Tralala trwają przez cały rok kalendarzowy. Liczba miejsc – z troski o komfort dzieci – jest ograniczona. O przyjęciach decyduje kolejność zgłoszeń. Do Klubu Malucha przyjmujemy dzieci, które ukończyły 1 rok życia. Zapewniamy płynne przejście dziecka do przedszkola, które zapewnia opiekę i edukację dzieciom w wieku od 2,5 do 6 roku życia.

Osoby zainteresowane zapisaniem dziecka do Klubu Malucha prosimy o kontakt z dyrektorem placówki.