Organizacja Przedszkola

Godziny otwarcia:

Przedszkole czynne jest przez cały rok od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 18:00 z wyjątkiem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy.

Pracujemy też w czasie wakacyjnym – oferujemy letnie tygodniowe bloki edukacyjne.

W Wielki Piątek, Wigilię Bożego Narodzenia oraz Sylwestra Przedszkole jest czynne w godzinach 7:00 – 13:30.

Plan dnia Przedszkola:

7:00-8:15Powitanie dzieci, zajęcia indywidualne w kącikach zainteresowań
 8:15-8:30Poranna gimnastyka “ruch to zdrowie” lub czytanie ulubionych książek
 8:30-9:00I Śniadanie
 9:00-10:30Blok zajęć wychowawczo – dydaktycznych
 10:30-11:00II Śniadanie
 11:00-12:30Zajęcia: język angielski, rytmika, ceramika, zabawy w ogrodzie/spacer
 12:30-13:00Obiad (I i II danie)
 13:00-15:00Poobiedni wypoczynek: słuchanie muzyki lub bajek, zabawy i gry stolikowe, zabawy swobodne lub zajęcia dodatkowe: karate, zumba, balet, robotyka, programowanie, zabawy z piłką
 15:00-15:30Podwieczorek
 15:30-16:30Zajęcia indywidualne lub grupowe
 16:30-18:00Zabawy dowolne w sali lub w ogródku (poszerzanie i zdobywanie wiadomości oraz doświadczeń podczas zabawy)

Powtarzalność:

Wszystkie czynności w Przedszkolu powtarzają się w stałym rytmie, tak aby dziecko nabrało odpowiednich nawyków oraz czuło się bezpiecznie:

• pory roku, święta występujące w naszej kulturze
  • dni tygodnia: każdy dzień ma swoje określone zajęcia
  • pory dnia: czynności o tych samych godzinach
  • systematyczne zajęcia obejmujące: wycieczki, festyny rodzinne, pikniki, imprezy okolicznościowe (Dzień Dziecka, Dzień Mamy, Dzień Taty, Dzień Babci, Dzień Dziadka, bale itp.), koncerty muzyczne \spektakle teatralne oraz inne imprezy

Liczebność grup:

W naszym Przedszkolu tworzymy niewielkie, kilkunastoosobowe grupy dostosowane do wielkości sal, którymi opiekuje się dwóch nauczycieli.

Leżakowanie:

Dzieci w naszym Przedszkolu nie muszą spać po obiedzie. Tym, które tego potrzebują, stwarzamy bezpieczne, spokojne warunki w formie słuchania bajek lub relaksacyjnej muzyki.

W kontakcie:

Jesteśmy w stałym kontakcie (bezpośrednim, telefonicznym oraz e-mailowym) z rodzicami lub innymi osobami wyznaczonymi do opieki nad dziećmi. Na bieżąco informujemy o postępach dziecka, ewentualnych trudnościach i najlepszych rozwiązaniach. Organizujemy zebrania oraz dni otwarte. Cały czas jesteśmy też dostępni w sieci – nasze profile w mediach społecznościowych Facebook i Instagram to przestrzeń dla Rodziców, w której zdajemy relacje z codziennego przedszkolnego życia.

Zapisy:

Zapisy do Przedszkola Tralala trwają przez cały rok kalendarzowy. Liczba miejsc – z troski o komfort dzieci – jest ograniczona. O przyjęciach decyduje kolejność zgłoszeń. Przedszkole zapewnia opiekę i edukację dzieciom w wieku od 2,5 do 6. roku życia. Do Klubu Malucha przyjmujemy dzieci, które ukończyły 1 rok życia.

Osoby zainteresowane zapisaniem dziecka do Przedszkola prosimy o kontakt z dyrektorem placówki.