Pyszna kuchnia i zdrowe nawyki żywieniowe

Prawidłowy rozwój dziecka powinien zaczynać się od zbilansowanego menu, składającego się ze świeżyć, smacznych i zdrowych posiłków. Dlatego przedmiotem naszej troski jest zapewnienie dziecku właściwej diety.

Nasze przedszkole ma własną kuchnię zaprojektowaną i wyposażoną zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Naszym celem jest przygotowanie i zapewnienie dzieciom pysznych dań składających się z produktów najwyższej jakości, oraz wprowadzanie zdrowych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat. Do tego służy nam własne zaplecze gastronomiczne i wykwalifikowany personel.

Codziennie wydajemy dzieciom cztery posiłki, na które składa się:

  • śniadanie;
  • drugie śniadanie;
  • obiad składający się z pierwszego i drugiego dania;
  • podwieczorek;

Układamy indywidualne jadłospisy dla dzieci ze specjalnymi wymaganiami takimi jak uczulenia czy alergie. Aktualny jadłospis podawany się jest na tablicy informacyjnej przedszkola.

Dzieci pod okiem kucharza mogą również samodzielnie przygotowywać posiłki na specjalnych zajęciach kulinarnych dostosowanych do ich wieku, rozwoju i umiejętności.

Zajęcia te polegają na zabawie kulinarnej, która pomaga poznać świat warzyw, owoców oraz innych produktów spożywczych. Uczy także zasad zdrowego żywienia i zachowania się przy stole.  Pozwala to rozbudzać w dzieciach naturalną ciekawość świata poprzez twórczą zabawę dydaktyczną.