Przyjazna lokalizacja

Przedszkole mieści się w Gołąbkach – spokojnej i zielonej dzielnicy Ursus, z dala od zgiełku i ruchliwych ulic.

W odróżnieniu od pozostałych osiedli Ursusa, na terenie Gołąbek znajdowało się kiedyś kilka folwarków oraz stawy rybne. Jeden z tych folwarków nabył w 1923 Władysław Grabski (premier RP, autor reformy walutowej z 1924 r.). Wkrótce rozpoczął podział gruntów, chcąc stworzyć willowe „Osiedle Ogród”. Osiedle to zamieszkali głównie urzędnicy miejscy i wojskowi. Wybudował też dom dla swojego syna Władysława Jana Grabskiego, pisarza, który w 1927r. poślubił Zofię Wojciechowską, malarkę, córkę Stanisława Wojciechowskiego (prezydenta RP). Wojciechowski wraz z żoną zamieszkał w tym domu po Powstaniu Warszawskim. Dom, który stanowi zabytek architektoniczny, otoczony starymi drzewami i ogrodem znajduje się po drugiej sronie ulicy Przemysława, niemal na przeciwko przedszkola.

W Gołąbkach dominuje niska zabudowa domków jednorodzinnych, a obrębie całego osiedla Gołąbki obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz poruszania się pojazdów o masie powyżej 8 ton. Osiedle Gołąbki posiada dużo terenów zielonych, które mogą być przeznaczone na różne wycieczki, pikniki.

Dzięki temu dzieci mogą zwiedzać parki i pobliskie tereny zielone, a każde wyjście na spacer jest dobrym pretekstem, aby rozbudzać w dziecku naturalne procesy poznawcze oraz pierwsze zainteresowania badawcze. Dzieci mogą obserwować zmieniające się pory roku, różnorodne zjawiska atmosferyczne, a także podpatrywać jak zmienia się całe otoczenie wraz z żyjącymi zwierzętami i roślinami.

W Gołąbkach, przy ul. Orłów Piastowskich znajduje się nowoczesny Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 80. W jego skład wchodzą: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II oraz Gimnazjum nr 130.