Przyjazna lokalizacja

Przedszkole mieści się w Gołąbkach – spokojnej i zielonej dzielnicy Ursus, z dala od zgiełku i ruchliwych ulic.

W Gołąbkach dominuje niska zabudowa domków jednorodzinnych, a obrębie całego osiedla Gołąbki obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz poruszania się pojazdów o masie powyżej 8 ton. Osiedle Gołąbki posiada dużo terenów zielonych, które mogą być przeznaczone na różne wycieczki, pikniki.

Dzięki temu dzieci mogą zwiedzać parki i pobliskie tereny zielone, a każde wyjście na spacer jest dobrym pretekstem, aby rozbudzać w dziecku naturalne procesy poznawcze oraz pierwsze zainteresowania badawcze. Dzieci mogą obserwować zmieniające się pory roku, różnorodne zjawiska atmosferyczne, a także podpatrywać jak zmienia się całe otoczenie wraz z żyjącymi zwierzętami i roślinami.